Що потрібно знати перед монтажем
- Підключити полотенцесушитель можна або до системи гарячого водопостачання, або до опалювальної системи. Причому в першому випадку зробити це буде простіше, так як не знадобляться документи для монтажу і погодження на здійснення робіт з Жеком. Якщо ви вирішите вибрати другий варіант, то варто пам'ятати, що в опалювальний сезон монтаж провести не вийде. До того ж необхідно буде провести додаткову «теплотрасу» у ванну, а це недешево.
- Висота установки рушникосушки залежить від того, де знаходиться ванна, раковина і душовою кран. Пам'ятайте, що полотенцесушитель повинен знаходитися від кожного з цих елементів на відстані не менше 60 см
- Перед тим як встановлювати полотенцесушитель, переконайтеся, що вода в загальних трубах не перекрита. Нехай сантехнік встановить перемичку, так вода буде надходити тільки по напрямку до рушникосушарки.
- Перед установкою подбайте про вентиляції у ванній: без відтоку вологого повітря полотенцесушитель абсолютно даремний.
Заміна повинна проводиться професійним сантехніком щоб уникнути аварійних ситуацій
Зовсім інша справа ― заміна рушникосушки з переробкою стояка ГВП (гарячого водопостачання). Переробка стояка потрібно в тих випадках, коли функцію рушникосушки виконує вигнута труба (власне стояк) і відповідно відсутня можливість встановлення сучасного рушникосушки без переробки. Крім того, при переробці стояка ГВП встановлюються відсікаючі кульові крани і байпас (обвідне кільце) дозволяють відключати полотенцесушитель у разі протікання і для заміни на новий, виключаючи виклик сантехніка з Жеку. Заміна рушникосушки з переробкою стояка ГВП займає від одного до двох робочих днів, залежно від складності робіт , застосування зварювання і стану стояків водопостачання.
Технологія монтажу
Зазвичай монтаж водяного рушникосушки займає 5-6 годин.
- Демонтаж старого рушникосушки.
Приєднання полотенцесушителей до трубопроводу гарячої води, як правило, виконують через з'єднувальні муфти. Процес демонтажу досить простий: сантехнік перекриває воду, відкручує різьбові з'єднання, потім знімає з кронштейнів старий прилад. Якщо різьбові з'єднання «прикипіли» намертво, то старий полотенцесушитель зрізають «болгаркою». При цьому потрібно залишити ділянку труби, достатній для нарізки різьблення.
- Врізка різьби, монтаж кранів
Якщо старий полотенцесушитель був зрізаний, то доведеться знову нарізати різьблення на трубах. Якщо демонтаж виробляли без використання «болгарки», наявну різьбу слід «прогнати». При монтажі рушникосушки бажано передбачити установку запірної арматури. По-перше, це зручно: можна відрегулювати потрібну температуру рушникосушки. По-друге, ніхто не застрахований від поломки або навіть розриву приладу. Якщо виникне необхідність відремонтувати прилад або замінити його іншим, більш красивим і сучасним – просто перекрийте крани. - Установка рушникосушки
В залежності від типу, полотенцесушитель приєднують до мережі водопостачання через нерухомі фітинги (прямі або кутові).
Місця кріплення і всі різьбові з'єднання ущільнюються за допомогою лляної підмотки. Стрічку ФУМ застосовують тільки з конічною різьбою. Якщо різьба у полотенцесушителе циліндрична, краще використовувати льон.
Залежно від моделі, полотенцесушитель кріплять до стіни за допомогою телескопічних власників або хомутів.Увага!Місця кріплень і всі різьбові з'єднання повинні бути надійно герметизовані. При включенні системи водопостачання з'єднання слід перевірити на щільність.
у Харкові, Києві, Запоріжжі, Донецьку, Дніпропетровську, Полтаві, Сумах, Чернігові, Мелітополі, Херсоні, Сімферополі, Севастополі, Одесі, Кіровограді, Черкасах, Житомирі, Вінниці, Хмельницькому, Рівному, Чернівцях, Тернополі ― ДОСТАВКА У БУДЬ-яке МІСТО УКРАЇНИ!